Warsztaty arteterapeutyczne

Twórcze postrzegania świata i oddziaływanie zmysłami: dotykiem, wzrokiem, słuchem

O warsztacie

Wiek: 1-5
Aktywność: Działalność twórcza
Liczba miejsc: 10
Typ kursu: Zajęcia grupowe
Cena: 35zł

Dlaczego skorzystać?

Spotkania z warsztatami o formie arteterapii to oddziaływanie twórcze na umysł i emocje małego krasnoludka, wywołując w nim doznania takie jak relaksacja – wyciszanie emocji, sztuki plastyczne – twórcze działanie przez min. malarstwo, rzeźbę, rysunek, muzykoterapia – taniec i muzykowanie, choreoterapia – praca z własnym ciałem, a także bajkoterapia.

Nasi milusińscy odkrywają świat z nieukrywaną fascynacją. Wszystko jest ciekawe i interesujące. Jeżeli do najmłodszych lat pokażemy im, że uczenie się to tak naprawdę najwspanialsza zabawa, w przyszłości szkoła będzie dla nich miejscem rozwoju pasji i budowaniem wspaniałej, ciekawej przyszłości.

Dziecko rozwija się bardzo szybko a różnica kilku miesięcy to ogromny „skok” w rozumieniu, myśleniu i odbieraniu rzeczywistości. Każde dziecko rozwija się jednak indywidualnie. Najważniejsze aby miało zdrowe bodźce do odkrywania samego siebie i otaczającego świata. Dostosowane zabawy do wieku maluszka kształtują jego wzrok, słuch, mowę, a przy tym myślenie operacyjne, kreatywność, wyobraźnię i pamięć fotograficzną. Ruch rozwija jego inteligencję a przebywanie w grupie umiejętności komunikacyjne i społeczne. Warsztaty zapewniają wszystkie te elementy i stanowią bezpieczne środowisko fascynujących odkryć i przeżyć.

Co się będzie działo

Radość
Uczenie
Zabawa
Kreatywność

Arteterapia rozbudza wyobraźnie u najmłodszych, zachęca do otwarcia się na nieograniczone możliwości twórczego działania zmysłami: dotykiem, wzrokiem, słuchem.

Główną korzyścią dla dzieci pracujących z arteterapią jest uwolnienie nagromadzonych emocji, zmniejszenie poziomu napięcia, akceptacja siebie, twórcze postrzeganie świata. Ponad to arteterapia daje szansę na pozawerbalne komunikowanie się, zaspakajanie potrzeb bezpieczeństwa, bycia rozumianym i docenianym. A to dla każdego maluszka najbardziej cenne.

Plan warsztatów

Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!

Zajęcia odbywają się w ciągu tygodnia lub w weekendy. Dostosowane są do grupy wiekowej i mają na celu wzmocnienie rozwoju i zainteresowań dziecka. Zajęcia prowadzone są przez animatorów i profesjonalistów z danego zakresu, którzy posiadają przygotowanie zawodowe do pracy z dziećmi. Zapraszamy rodziców na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Dla rodziców zapracowanych posiadamy w sali obok miejsce do pracy z dobrą kawą 🙂