Ceramika

Praca z gliną – rozwijanie wyobraźni i zdolności malualnych

O warsztacie

Wiek: 1-5
Aktywność: Prace manualne
Liczba miejsc: 10
Typ kursu: Zajęcia grupowe
Cena: 35 zł

Dlaczego skorzystać?

Praca z gliną jest wspaniałą zabawą dla maluszków, które uwielbiają się przecież brudzić. Zanurzanie rączek w czymś co plastycznie układa się pod wpływem ugniatania, zginania i wałkowania pobudza ich ciekawość stymulując współpracę głowy i ręki.

Nasi milusińscy odkrywają świat z nieukrywaną fascynacją. Wszystko jest ciekawe i interesujące. Jeżeli do najmłodszych lat pokażemy im, że uczenie się to tak naprawdę najwspanialsza zabawa, w przyszłości szkoła będzie dla nich miejscem rozwoju pasji i budowaniem wspaniałej, ciekawej przyszłości.

Dziecko rozwija się bardzo szybko a różnica kilku miesięcy to ogromny „skok” w rozumieniu, myśleniu i odbieraniu rzeczywistości. Każde dziecko rozwija się jednak indywidualnie. Najważniejsze aby miało zdrowe bodźce do odkrywania samego siebie i otaczającego świata. Dostosowane zabawy do wieku maluszka kształtują jego wzrok, słuch, mowę, a przy tym myślenie operacyjne, kreatywność, wyobraźnię i pamięć fotograficzną. Ruch rozwija jego inteligencję a przebywanie w grupie umiejętności komunikacyjne i społeczne. Warsztaty zapewniają wszystkie te elementy i stanowią bezpieczne środowisko fascynujących odkryć i przeżyć.

Co się będzie działo

Radość
Uczenie
Zabawa
Kreatywność

Zajęcia ceramiczne rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne wzmacniają koordynację ruchów palców i całej dłoni. Doskonale stymulują i rozwijają układ nerwowy dziecka. Ponadto wyciszają, ucząc skupienia i cierpliwości, co nie oznacza, że nie przynoszą szalonej zabawy i ogromnie dużo śmiechu. A pokazanie innym swoich osiągnięć, to wielka duma dla całej rodziny!

Plan warsztatów

Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!

Zajęcia odbywają się w ciągu tygodnia lub w weekendy. Dostosowane są do grupy wiekowej i mają na celu wzmocnienie rozwoju i zainteresowań dziecka. Zajęcia prowadzone są przez animatorów i profesjonalistów z danego zakresu, którzy posiadają przygotowanie zawodowe do pracy z dziećmi. Zapraszamy rodziców na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Dla rodziców zapracowanych posiadamy w sali obok miejsce do pracy z dobrą kawą J