Rytmiczanki- warsztaty muzyczne

O warsztacie

Wiek: 1,5-2,5
Aktywność: Rozwój wyobraźni
Ilość miejsc: 10
Typ kursu: Zajęcia grupowe
Cena: 11zł

Dlaczego skorzystać?

Zajęcia łączą w sobie elementy muzykoterapii, zajęć umuzykalniających, tanecznych i ruchowych a także ćwiczeń ogólnorozwojowych.

Podczas zajęć:

 • odkrywamy świat dźwięków słuchając wszelkich gatunków muzyki (od muzyki poważnej, przez mniej poważną, po zupełnie niepoważną),
 • gramy na różnych instrumentach (dzwonkach, kastanietach, marakasach, gitarze… oraz własnych rączkach, nóżkach i brzuszkach),
 • śpiewamy piosenki (śpiewanki, mruczanki i rymowanki)
 • poruszając się do muzyki (tańcząc, skacząc, brykając i tupiąc).
 • poznamy wiele ciekawych zabaw z zastosowanie różnych rekwizytów i przedmiotów codziennego użytku, które można powtórzyć w domu.

Obecność rodziców na pierwszych spotkaniach daje dzieciom poczucie bezpieczeństwa, dzięki czemu chętniej biorą one udział w proponowanych zabawach. Dla opiekunów natomiast jest to świetna okazja do poznawania swojego dziecka, wzmacniania z nim więzi i obserwowania jego sukcesów.

Prowadzenie MAGDALENA ŚLĘZAKAbsolwentka studiów pedagogicznych specjalności Wychowanie Przedszkolne i Edukacja Wczesnoszkolna, oraz absolwentka Muzykoterapii Wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz Studium Aktorskiego Regionalnego Ośrodka Edukacji. Prowadzi zajęcia muzyczne w żłobkach i przedszkolach na terenie Wrocławia, różnorodne zajęcia edukacyjne i artystyczne oraz liczne imprezy dla najmłodszych i nie najmłodszych dzieci. Prowadzone zajęcia łączą w sobie elementy zajęć tanecznych, ruchowych oraz muzykoterapii; inspirowane są licznymi metodami i programami pedagogicznymi (m in. Metoda Ruchu Rozwijającego, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki, Metoda

Życiową pasją Magdy Ślęzak jest wywoływanie uśmiechu na dziecięcych buziach. Za sprawą nowych doświadczeń muzycznych i zabawy dźwiękiem, pomagam dzieciom odkryć drzemiący w nich potencjał, ponieważ poprzez zabawę dzieci rozwijają muzykalność, poczucie rytmu, kształtują słuch, zdolności głosowe, a tym samym wzbogacają swoją wyobraźnię i kreatywność – wszystkie te umiejętności stanowią podstawy skutecznej i łatwej nauki w przyszłości.

Efektem zabaw z muzyką jest:

 • usprawnienie małej i dużej motoryki ciała,
 • rozwijane myślenie i koordynacja ruchowa,
 • rozwijane funkcjonowanie aparatu mowy,
 • rozwijane i pobudzane zmysły dziecka,
 • uczą współpracy w grupie i wspólnej zabawy,
 • przygotowanie do przedszkola,
 • rozwijanie poczucia rytmu i wrażliwości muzycznej.

Na zajęciach wykorzystywane są elementy wielu ciekawych metod i programów pedagogicznych, m.in. Pedagogiki Zabawy, „Wierszyków- masażyków” prof. M. Bogdanowicz, Metody Wychowania Muzycznego Carla Orffa, Metody Aktywnego Słuchania Muzyki wg B. Strauss, Muzykoterapii, Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne.

 

Dziecko rozwija się bardzo szybko a różnica kilku miesięcy to ogromny „skok” w rozumieniu, myśleniu i odbieraniu rzeczywistości. Każde dziecko rozwija się jednak indywidualnie. Najważniejsze aby miało zdrowe bodźce do odkrywania samego siebie i otaczającego świata. Dostosowane zabawy do wieku maluszka kształtują jego wzrok, słuch, mowę, a przy tym myślenie operacyjne, kreatywność, wyobraźnię i pamięć fotograficzną. Ruch rozwija jego inteligencję a przebywanie w grupie umiejętności komunikacyjne i społeczne. Warsztaty zapewniają wszystkie te elementy i stanowią bezpieczne środowisko fascynujących odkryć i przeżyć.

Co się będzie działo

Radość
Uczenie
Zabawa
Kreatywność

Dziecko obcując z muzyką i poddając się jej uzewnętrznia swoje potrzeby emocjonalne, a także doznaje nowych. Nieświadomie zostaje poddane kształceniu swej osobowości, rozbudzona jest w nim potrzeba coraz to nowych doznań i przeżyć. Tym samym otwiera się na nowe zainteresowania przekraczając codzienność materialną i wypowiedzianą.

Plan warsztatów

Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!
Nie występuje!

Zajęcia odbywają się w ciągu tygodnia lub w weekendy. Dostosowane są do grupy wiekowej i mają na celu wzmocnienie rozwoju i zainteresowań dziecka. Zajęcia prowadzone są przez animatorów i profesjonalistów z danego zakresu, którzy posiadają przygotowanie zawodowe do pracy z dziećmi. Zapraszamy rodziców na wspólne spędzanie czasu z dzieckiem. Dla rodziców zapracowanych posiadamy w sali obok miejsce do pracy z dobrą kawą 🙂